کاربر گرامی برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از آگهی ها با شماره های ۱۷۸۲ و یا ۰۲۱۲۶۲۰۹۵۹۷ تماس حاصل فرمایید
7 توصیه مشاوران املاک برای خرید آپارتمان در تهران
صفحه اصلی» وبلاگ» 7 توصیه مشاوران املاک برای خرید آپارتمان در تهران

7 توصیه مشاوران املاک برای خرید آپارتمان در تهران 

 

انتخاب محل زندگی یکی از تصمیماتی است که برای بسیاری از خانواده ها تصمیم مشکلی به حساب می آید. پیچیده و مشکل بودن این تصمیم زمانی بیشتر می‌شود که شما بخواهید یک خانه و یا آپارتمان را خریداری نمایید. پیچیدگی های زندگی های شهری و به خصوص در کلانشهرها باعث می‌شود این سختی دو چندان شود. به جرات می توان گفت خرید آپارتمان در تهران یکی از مشکل ترین تصمیماتی است که در مقایسه خرید ملک در پایتخت با خرید ملک در شهرهای دیگر بایستی گرفت. در ادامه تصمیم داریم به بررسی نکاتی بپردازیم که در خرید آپارتمان در تهران از اهمیت زیادی برخوردار هستند.


خرید آپارتمان در تهران


یک) مکان جغرافیایی 

با توجه به اینکه هر کدام از مناطق شهری در کلانشهرها از مزایا و معایب خاص خود برخوردار است، می توان گفت انتخاب مکان جغرافیایی برای خرید ملک اعم از خانه، آپارتمان، دفتر کار و … از اهمیت زیادی برخوردار است. بسیاری از مسائل دیگر مانند دسترسی و یا آلودگی هوا نیز به طور مستقیم و غیرمستقیم به مکان جغرافیای انتخاب شده ی شما بستگی دارد. بهتر است برای انتخاب مکان جغرافیایی مناسب جهت خرید آپارتمان در تهران مناطق مختلف را با توجه به نیازها و نظرات خود اولویت بندی نمایید. برای مثال در صورتی که نیاز به یک محیط خلوت و آرام با آب و هوای خوب دارید می توانید خرید آپارتمان در ولنجک را در اولویت های ابتدایی خود قرار دهید.


خریذ ملک در تهران


دو) میزان و نحوه دسترسی

با توجه به ترافیک سرسام آور در پایتخت یکی از مسائل بسیار مهم در خرید آپارتمان در تهران را می توان دسترسی به وسایل نقلیه عمومی و بزرگراه ها دانست. دقت داشته باشید که در برخی از مناطق تهران دسترسی به وسایل نقلیه عمومی مانند مترو و اتوبوس های عمومی مانند بی آر تی بسیار سهل الوصول تر از مناطق دیگر هستند. اما ممکن است در مقابل دسترسی به وسایل نقلیه عمومی مجبور باشید ترافیک سنگین و همچنین تراکم جمعیت بالای این مناطق را نیز تحمل نمایید.

اگر نیاز دارید که روزانه با خودروی شخصی خود به مناطقی در خارج از شهر تردد کنید بهتر است مناطق حاشیه ای و یا کم جمعیت را انتخاب نمایید.


سه) امکانات و خدمات رفاهی قابل دسترسی

در شهر های کوچک به طور معمول میزان فاصله شما تا امکانات و خدمات رفاهی مختلف زیاد نیست و در صورتی که این فاصله زیاد هم باشد در صورتی که دارای خودروی شخصی باشید به راحتی می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید، ولی داستان در شهر های بزرگ به کل متفاوت است. در این شهرها بایستی در هنگام خرید خانه و یا آپارتمان دقت داشته باشید تا امکاناتی مانند مدرسه، بیمارستان، پارک های تفریحی و ... که به آنها نیاز دارید در دسترس شما باشد.


چهار) بررسی محل آپارتمان و همسایگان

هنگام اجاره حساسیت‌ها نسبت به محله آپارتمان و همسایگان آن بسیار کمتر است چرا که در صورتی که مناسب نباشند پس از یک سال یا کمتر می‌توان به راحتی نقل مکان کرده و آپارتمان دیگری را اجاره نمود. برای خرید آپارتمان بهتر است این مسئله را کمی جدی بگیرید. نکته حائز اهمیت در شهرهای پرجمعیت مهاجرپذیری مانند تهران این است که محله های مختلف آن به صورت جزیره ای بوده و با یکدیگر تفاوت های بسیار زیادی دارند. برای مثال در صورتی که خرید آپارتمان در قیطریه را در برنامه خود دارید بهتر است محله مورد نظر را نیز به صورت جزئی‌تر بررسی نمایید.


پنج) هزینه های مشترک آپارتمان

بهتر است در خرید آپارتمان در تهران هزینه های مشترک آن را بررسی کنید. در صورتی که این هزینه های مشترک حداقل ممکن را داشته باشند و کنتورهای مختلف مانند آب، برق و گاز از هم تفکیک شده باشند حداقل دردسر و مشکل را خواهید داشت. در خرید آپارتمان به غیر از هزینه‌های مصرفی هزینه‌های دیگری نیز بابت تعمیر و نگهداری ها خواهید پرداخت که به طور معمول به این هزینه ها شارژ گفته می شود. دقت داشته باشید هزینه شارژ مناطق مختلف تهران بسیار متفاوت بوده و برای مثال در صورتی که خرید آپارتمان در پاسداران نظر شما باشد بایستی شارژ بیشتری نسبت به محله های جنوب شهر را انتظار داشته باشید.


هزینه های مشترک آپارتمان


شش) تعداد واحدهای آپارتمان

تعداد کل واحد های آپارتمان همچنین تعداد واحد ها در هر طبقه یکی از مسائلی است که می‌تواند به طور مستقیم با آرامش شما در ارتباط باشد. آپارتمان هایی با تعداد واحدهای سه و یا چهار واحدی راحتی بسیار مناسبی را دارا می باشند. در صورتی که تصمیم گرفته اید در آپارتمان هایی با تعداد واحدهای بیشتر سکونت کنید پیشنهاد می شود سعی کنید آپارتمان هایی با تعداد واحد های بالای 20 را انتخاب نمایید. آپارتمان های با تعداد واحدهای متوسط مانند ۱۰ واحد به طور معمول مدیریت چندان قوی در مسائل داخلی نداشته و مشکلاتی را به همراه دارند. سعی کنید در انتخاب واحد آپارتمانی خود انتخاب طبقه اول روی پارکینگ و یا همکف و همچنین انتخاب طبقه آخر در مجاورت پشت‌بام می باشد خودداری نمایید.این واحدها به طور معمول مشکلاتی از قبیل سرمایش و گرمایش و همچنین تردد زیاد را برای شما ایجاد خواهند کرد.


هفت) مسائل مربوط به واحد آپارتمان

یکی از مسائلی که در آپارتمان در تهران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است قدرالسهم هر واحد از زمین مجتمع می باشد پیشنهاد می شود این مورد را حتماً بررسی نمایید. تجهیزات داخلی مانند شیر آلات کلید و پریزها، درب های استفاده شده در داخل و خارج واحد نوع کفپوش و کابینت و مواردی مانند این ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. همچنین بهتر است کیفیت آسانسورها دربهای پارکینگ و عایق های صوتی و حرارتی به کار رفته در ساختمان را نیز جویا شده و بررسی نمایید. این بررسی ها اگرچه ممکن است در نگاه اول بسیار سطحی و ساده به نظر برسد اما ممکن است در صورتی که درست انجام نشود باعث هزینه ها و دردسرهای اضافی بعدی برای شما گردد.


واحد تحریریه وبسایت املاک 1782

چهارشنبه , 28 فروردین 1398
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به مسکن شهر می باشد و کپی برداری از آن ممنوع است